2014 m. gruodžio 13 d., šeštadienis

Juoko joga

Kas tai?

Juoko jogą sukūrė gydytojas Dr. Madan Kataria iš Bombėjaus (Indija). 1995 metais jis atidarė pirmąjį Juoko klubą parke. Šiandieną tai jau tapo pasauliniu reiškiniu, jungiančiu daugiau nei 6000 Juoko klubų beveik 60 šalių.

Juoko jogoje apjungiama besąlygiškas juokas ir kvėpavimo joga (Pranayama). Kiekvienas žmogus gali juoktis be jokios priežasties - nepriklausomai nuo humoro, anekdotų ar juokingų istorijų. Juoką sukeliantys paprasti pratimai, atliekami grupėje naudojant akių kontaktą ir vaikišką žaismingumą, greitai perauga į tikrą ir užkrečiantį juoką. Juoko jogos koncepcija paremta moksliškai įrodytu faktu, kad kūnas neskiria netikro juoko nuo tikrojo. Žmogus patiria tokią pačią fiziologinę ir psichologinę naudą.

Kokiu tikslu žmonės užsiiminėja juoko joga?

Juoko jogos tikslas - per juoką skleisti gerą sveikatą, džiaugsmą ir pasaulinę taiką. Juokas – tai pasaulinis reiškinys, neturintis kalbos ar kultūrinių skirtumų. Pasaulio bendruomenėje labai greitai daugėja Juoko jogos klubų, jungiančių panašiai mąstančius žmones, kurie tiki besąlygiška meile, juoku ir draugyste. Kiekvienais metais pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiama Pasaulinė juoko diena. 2000 metais Kopenhagoje, susirinkus beveik dešimčiai tūkstančių žmonių buvo pasiektas naujas Gineso rekordas.

Kuo ji naudinga?

Juoko jogos metodikos klinikiniai tyrimai, atlikti Grazo (Austrija), Bangalorės (Indija), bei JAV universitetuose parodė, kad juoko mėgėjai sumažina įtampos harmonų (epinefrino, kortisolio ir kt.) kiekį kraujyje. Tai sustiprina pozityvų, viltį teigiantį požiūrį. Jeigu žmogus gali juoku išplauti savo rūpesčius, jis bus atsparesnis įtampai, depresijai ar beviltiškumo nuotaikoms. Toks metodas labai padeda žmonėms, turintiems fizinių ir psichologinių problemų, o onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms juoko joga padeda išgyventi patiriamą skausmą.











9 komentarai: